LED Round Light
Our range of products include led concealed lights, deep junction led light and led deep down light.
Approx. Price: Rs 55 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Wattage | 5 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Hotel |
| Brand | EnDi |
| Lighting Type | LED |
| Mounting Type | Ceiling Mounted |
| Voltage | 230 V |
| IP Rating | IP40 |
| Frequency | 50 Hz |
| Bulb Material | Aluminium |
Leveraging on our vast knowledge of this realm, we are betrothed in presenting an optimal quality series of
Concealed Lights.
Approx. Price: Rs 50 / PieceGet Latest Price
Product Brochure Product Details:
| Brand | EnDi |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Color | White |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Box |
Leveraging on our vast knowledge of this realm, we are betrothed in presenting an optimal quality series of Deep Junction LED Lights
Approx. Price: Rs 400 / PieceGet Latest Price
Product Brochure Product Details:
| Wattage | 12 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Aluminum |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP44 |
| Install Style | Downlight |
| Lighting Type | LED |
| Brand | EnDi |
| Body Color | White |
Leveraging on our vast knowledge of this realm, we are betrothed in presenting an optimal quality series of
LED Deep Down Light.