Product Details:
| Shape | Round, Square |
| Color Temperature | 2700-3000 K |
| Wattage | 6 W |
| Voltage | 230 V |
| Brand | EnDi |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | CE |
| IP Rating | IP33 |
| Body Material | Ceramic |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50/60 Hz |
Product Details:
| Wattage | 12 W |
| Shape | Square |
| Brand | EnDi |
| Voltage | 230 V |
| Lighting Type | LED |
| Certification | CE, ISI |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP33 |
| Body Material | Ceramic |
| Color Temperature | 2700-3000 K |
| Lighting Color | Cool White |
| Power Source | Electric |
Product Details:
| Wattage | 15 W |
| Shape | Round, Square |
| Voltage | 230 V |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | EnDi |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature | 3500-4100 K |
| Frequency | 50 Hz |
Product Details:
| Material | Aluminum |
| Light Source Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Square |
| Light Color | Cool Daylight |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Round |
| Light Color | Cool Daylight |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Round |
| Light Color | Cool Daylight |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Square |
| Wattage | 24W |
| Material | Metal |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Wattage | Upto 22 W |
| Color Temperature | 6500 K |
| Shape | Square |
| Cutout Size | Multiple Size available |
| Lumen Output | Lm 80 Certified |
| Mounting Type | Surface |
| Body Material | Aluminium + PC |
Product Details:
| Wattage | 22W |
| Shape | RECTANGULAR |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Light Color / CCT | Cool White |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium |
Product Details:
| Wattage | 22W |
| Shape | Square |
| Size | 2x2 ft |
| Light Color / CCT | Cool White |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium |
Product Details:
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Size | MULIPLE SIZE |
| Light Color / CCT | Cool White |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| Wattage | 6W,8W,12W,15W,18W |
Product Details:
| Wattage | 22W |
| Shape | Square |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Size | Multiple Size Available |
| Light Color / CCT | Cool White |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Polycarbonate |
Product Details:
| Wattage | 6 W |
| Shape | Square |
| Brand | EnDi |
| Voltage | 230 V |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP40 |
| Frequency | 50 Hz |
Product Details:
| Wattage | 12 W |
| Shape | Square |
| Brand | EnDi |
| Voltage | 230 V |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP40 |
| Lighting Type | LED |
| Frequency | 50 Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | EnDi |
| Voltage | 230 V |
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round, Square |
| Certification | CE |
| IP Rating | IP55 |
| Body Material | Ceramic |
| Frequency | 50 Hz |
| Wattage | 3 W |
Product Details:
| Brand | EnDi |
| Voltage | 230 V |
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Square |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI, CE |
| Body Material | Ceramic |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Wattage | 15 W |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50/60 Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Body Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Light Color | Cool Daylight |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Light Color | Cool Daylight |
| Shape | Square |
| Power | 6 W |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Round |
| Light Color | Cool Daylight |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Body Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Type of Light | Flood Light |
| Body Material | Aluminum |
| Light Color | Cool White |
Product Details:
| Light Color | Cool Daylight |
| Shape | Square |
| Power | 12 W |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Wattage | 22W |
| Shape | Square |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Light Color / CCT | Cool White |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Polycarbonate |
Product Details:
| Wattage | All Model available |
| Shape | Rectangular |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium |
Product Details:
| Brand | EnDi |
| Shape | Square |
| Wattage | 12 W |
| Lighting Color | Pure White |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Ceramic |
| IP Rating | IP40 |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
Product Details:
| Brand | EnDi |
| Wattage | 15 W |
| Voltage | 230 V |
| Shape | Round, Square |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP40 |
| Lighting Type | LED |
| Color Temperature | 3500-4100 K |
| Frequency | 50 Hz |
Product Details:
| Brand | EnDi |
| Wattage | 18 W |
| Voltage | 230 V |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP40 |
| Lighting Type | LED |
| Frequency | 50 Hz |
Product Details:
| Brand | Endi |
| Wattage | 15 W |
| Voltage | 230 V |
| Shape | Square |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Frequency | 50 Hz |
Product Details:
| Wattage | 8W |
| Shape | Square |
| Voltage | 230 V |
| Lighting Color | Pure White |
| Brand | EnDi |
| IP Rating | IP40 |
| Body Material | Ceramic |
| Frequency | 50 Hz |
Product Details:
| Type of Light | Flood Light |
| Light Color | Cool White |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Power | 6 W |
| Type of Light | Surface Mounted Light |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Square |
| Light Color | Cool Daylight |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Light Color | Cool Daylight |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Square |
| Wattage | 24W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Round |
| Light Color | Cool Daylight |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | Cool White |
| Shape | Square |
| Light Color | Cool White |