LED Surface Panel Light
Product Details:
| Shape | Square |
| Light Color | Cool Daylight |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Square |
| Wattage | 6W |
| Brand | ENDI |
| Lighting Color | Pure White, Cool White |
| Lighting Type | LED |
| Certification | CE, RoHS, ETL, UL, ISI |
| Voltage | 230 V |
| IP Rating | IP65 |
| Is It Dimmable | Dimmable |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Body Material | Ceramic |
Product Details:
| Shape | Square |
| Color | Cool White |
| Lighting Type | LED |
| Voltage | 230 V |
| IP Rating | IP65 |
| Certification | UL, ETL, RoHS, ISI, CE |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Ceramic |
| Brand | ENDI |
| Wattage | 15 W |
Product Details:
| Shape | Square |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Wattage | 15 W |
| Voltage | 230 V |
| Brand | ENDI |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Pure White, Cool White |
| Certification | ISI, CE, RoHS, ETL, UL |
| IP Rating | IP 65 |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
| Body Material | Ceramic |
Product Details:
| Shape | Square |
| Brand | ENDI |
| Wattage | 12W |
| Body Material | Chrome |
| Voltage | 230 V |
| Lighting Color | Pure White, Cool White |
| Certification | RoHS, ETL, UL, ISI, CE |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP44 |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
Product Details:
| Shape | Square |
| Wattage | 15 W |
| Voltage | 230 V |
| Lighting Color | Pure White, Cool White |
| Certification | ETL, ISI, RoHS, CE, UL |
| Brand | ENDI |
| Body Material | Ceramic |
| IP Rating | IP 65 |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Lighting Type | LED |
Product Details:
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Shape | Square |
| Light Color | Cool Daylight |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Rectangle |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Round |
| Light Color | Cool Daylight |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Square |
| Wattage | 12W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Round |
| Wattage | 18W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Square |
| Lighting Type | LED |
| Certification | UL, ETL, CE, ISI, RoHS |
| IP Rating | IP 65 |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Body Material | Ceramic |
| Lighting Color | Pure White, Cool White |
| Voltage | 230 V |
| Is It Dimmable | Dimmable |
| Brand | ENDI |
| Wattage | 15 W |
Product Details:
| Wattage | 15 W |
| Voltage | 230 V |
| Brand | ENDI |
| Body Material | Ceramic |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | RoHS, ISI, CE, UL, ETL |
| IP Rating | IP 65 |
| Shape | Square |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
| Color | Cool White |
Product Details:
| Wattage | 15 W |
| Voltage | 230 V |
| Brand | ENDI |
| Body Material | Ceramic |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Pure White, Cool White |
| Certification | RoHS, CE, ISI, ETL, UL |
| IP Rating | IP 65 |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
Product Details:
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Wattage | 50 W |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Round |
| Wattage | 24W |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | Rectangle |
| Country of Origin | Made in India |
| Bulb Type | LED |
Product Details:
| Light Color | Warm White |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Light Color | Warm White |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Brand | EnDi |
| Wattage | 6 W |
| Voltage | 230 V |
| Shape | Square |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
Product Details:
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Type | Surface |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Mounting Type | Ceiling Mounted |
| Lighting Type | LED |
| Shape | Square |
| Voltage | 230 V |
| Certification | RoHS, UL, CE, ETL, ISI |
| IP Rating | IP55 |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
| Body Material | Ceramic |
| Brand | ENDI |
| Wattage | 15 W |