LED Street Light
Product Details:
| Body Material | Ceramic |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | EnDi |
| Input Voltage | 230 V |
| Power | 24 W |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 230 V |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
Product Details:
| Wattage | 100W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Input Voltage | 230 V |
| IP Rating | IP65 |
| Brand | EnDi |
| Power | 100 W |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 230 V |
Product Details:
| Input Voltage | 230 V |
| IP Rating | IP65 |
| Brand | EnDi |
| Power | 36 W |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Aluminum |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 230 V |
Product Details:
| Input Voltage | 230 V |
| IP Rating | IP65 |
| Brand | EnDi |
| Power | 50 W |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 230 V |
Product Details:
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Input Voltage | 230 V |
| Usage/Application | Street Light |
| Brand | EnDi |
| Packaging Type | Box |
| Frequency | 50 Hz |
Product Details:
| Input Voltage | 230 V |
| IP Rating | IP65 |
| Brand | EnDi |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Pure White |
| Body Material | Aluminum |
| Frequency | 50 Hz |
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Input Voltage | 230 V |
| IP Rating | IP65 |
| Brand | EnDi |
| Power | 72 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | CE |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Ceramic |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Lightning Type | LED |
Product Details:
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 60 W |
Product Details:
| Type of Light | Flood Light |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Wattage | 50W |
| Light Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 1 Year |
| LED Make | ENDI |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Input Voltage | 90-300V AC |
| CRI (Color Rendering Index) | > 70 |
Product Details:
| Wattage | 50W |
| Light Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 1 Year |
| LED Make | ENDI |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Input Voltage | 90-300V AC |
| Beam Angle | 120 Degree |
| CRI (Color Rendering Index) | > 80 |
Product Details:
| Wattage | 60W |
| Light Color | Cool White |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 1 Year |
| LED Make | Endi |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Beam Angle | 120 Degree |
Product Details:
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Brand | ENDI |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 230 V |
| Body Material | Ceramic |
| Frequency | 50 Hz |
Product Details:
| Wattage | 50W |
| Lighting Type | LED |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Light Type | LED Street Light |
| Power Rating | 360W |
| Body Material | Die Cast Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Wattage | 360 W |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Lighting Type | LED |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Light Block Color | White |
| Usage/Application | Stadium |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |